Kako odabrati odgovarajući stroj za pjeskarenje

- 2024-08-08-

Odabir pravog tipa stroja za pjeskarenje zahtijeva sveobuhvatno razmatranje oblika, veličine, materijala, zahtjeva obrade, obujma proizvodnje, cijene i drugih čimbenika obratka. Slijede neki uobičajeni tipovi strojeva za pjeskarenje i njihovi primjenjivi obradaci:




Stroj za pjeskarenje s kukom: prikladan za razne srednje i velike odljevke, otkivke, zavare, toplinski obrađene dijelove itd. Prednost mu je u tome što se izradak može podići pomoću kuke, a izradak nepravilnog oblika ili neprikladan za preokret može se u potpunosti očistiti, što je posebno pogodno za višestruku i maloserijsku proizvodnju. Međutim, za veće ili preteške izratke, postupak možda neće biti prikladan.

Stroj za pjeskarenje gusjeničnog tipa: obično se koristi za površinsku obradu malih odljevaka, otkovaka, štancanja, zupčanika, ležajeva, opruga i drugih malih radnih komada. Ovaj stroj za pjeskarenje koristi gumene gusjenice ili gusjenice od manganskog čelika za prijenos izradaka, koji mogu bolje obraditi neke dijelove koji se boje sudara i imaju visoku proizvodnu učinkovitost. Međutim, nije prikladan za obradu velikih ili previše složenih obradaka.

Prolazni stroj za pjeskarenje: uključujući valjak za prolazak, mrežastu traku za pjeskarenje, itd. Pogodan je za izratke velike veličine i relativno pravilnog oblika kao što su čelične ploče, čelični profili, čelične cijevi, zavareni dijelovi metalnih konstrukcija, čelični proizvodi , itd. Ovaj tip stroja za pjeskarenje ima veliki kapacitet obrade, može postići kontinuirani rad i prikladan je za masovnu proizvodnju.

Stroj za pjeskarenje s rotacijskim stolom: uglavnom se koristi za male i srednje izratke, kao što su klipnjače motora, zupčanici, opruge dijafragme itd. Izradak se postavlja ravno na okretnu ploču i pjeskari se rotacijom, što može bolje podnijeti neke ravne površine i obradaci osjetljivi na sudar.

Stroj za sačmarenje na kolicima: može se koristiti za sačmarenje različitih velikih odljevaka, otkovaka i strukturnih dijelova. Nakon što se kolica koja nose velike izratke dovezu do unaprijed postavljenog položaja komore za sačmarenje, vrata komore se zatvaraju za pjeskarenje. Kolica se mogu okretati tijekom pjeskarenja.

Stroj za sačmarenje lančane mreže: općenito se koristi za sačmarenje malih dijelova od lijevanog željeza, dijelova od lijevanog čelika, otkivaka i dijelova za utiskivanje, posebno pogodan za obradu nekih radnih komada koji zahtijevaju kontinuirani rad.

Stroj za pjeskarenje unutarnjih i vanjskih stijenki čeličnih cijevi: To je oprema za pjeskarenje namijenjena za unutarnje i vanjske stijenke čeličnih cijevi, koja može učinkovito ukloniti hrđu, kamenac oksida itd. na unutarnjim i vanjskim stijenkama čeličnih cijevi.

Specijalni stroj za pjeskarenje žičane šipke: uglavnom za čišćenje i ojačavanje površine malih okruglih čeličnih šipki i žičane šipke, kroz ojačavanje sačmarom za uklanjanje hrđe na površini obratka, u pripremi za sljedeće procese.