1. Provjerite pada li u stroj sitnica i očistite ga na vrijeme kako biste spriječili kvar opreme uzrokovan začepljenjem svake transportne veze.
2. Prije rada provjerite jesu li vijci pribora stroja za pjeskarenje zategnuti.
3. Prije rada prolaznog stroja za pjeskarenje, potrebno je provjeriti istrošenost potrošnih dijelova kao što su zaštitne ploče, lopatice, impeleri, gumene zavjese, usmjerivači, valjci itd., te ih na vrijeme zamijeniti .
4. Provjerite koordinaciju pokretnih dijelova električnih uređaja, je li spoj vijaka labav i zategnite ga na vrijeme.
5. Redovito provjeravajte je li punjenje uljem rezervnog dijela u skladu s propisima na mjestu punjenja uljem stroja za pjeskarenje.
Osim toga, u okruženju visoke temperature i visoke vlažnosti, motor, oštrica, reduktor itd. lako stvaraju toplinu kada se koristi prolazni stroj za pjeskarenje, a temperatura samog zraka je visoka i priboru prolaznog stroja za pjeskarenje teško je odvoditi toplinu. , potrošnja dodataka će eksponencijalno rasti. Budući da se sam prolazni stroj za sačmarenje nalazi u vlažnom, kišnom i vrućem okruženju, električne komponente prolaznog stroja za sačmarenje bit će ozbiljno ostarjele i lako će doći do kratkog spoja, što zahtijeva posebnu pozornost. Čelična čestica koja se koristi u prolaznom stroju za sačmarenje lako hrđa u vlažnom okruženju, a zahrđala čelična čestica lako može oštetiti vijak i remen za podizanje prolaznog stroja za pjeskarenje tijekom uporabe.